Poland Germany United Kingdom Russian Federation Slovakia Ukraine France Greece

Budowa wkładu

Monolityczne wkłady naszej firmy wykonywane są z żeliwa szarego najlepszej klasy, metodą odlewania w formach piaskowych.

Waga produkowanych przez nas wkładów mieści się w przedziale od 120 do 250 kg, natomiast grubość ścianek korpusu wynosi od 8 do 22mm.

Główne zalety naszych wkładów wyróżniające je na rynku to:

 

    • Palenisko jest odlewem całościowym, drzwiczki i witryna popielnika, dopasowane są do korpusu metodą szlifowania, co pozwala nam uzyskać absolutną szczelność. Pionowe boczne kanały doprowadzające powietrze do komory spalania w naszych wkładach zamknięte są od strony szyby drzwiczek, dzięki czemu powietrze podawane jest od góry i, w praktyce, tworzy kurtynę omywając szybę drzwiczek pozostawiając ją czystą. To pozwala na większe oddawanie przez nią ciepła do pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, oraz daje możliwość obserwowania płonących szczap drewna

 

    • Szyba zamontowana w drzwiczkach jest żaroodporna, o wytrzymałości temp. 800° C

 

    • Mocne zamknięcie drzwiczek, za pomocą rygla w modelach Flat i Retro natomiast w modelach Primero i Unica sprężynowego samoczynnie dociągającego rygla-zamka, gwarantuje niezawodne i bezpieczne zamknięcie komory spalania.

 

    • Masywna konstrukcja i bardzo duża ilość pionowych żeber, daje wkładowi wielką stabilność. Pionowe żebra zewnętrzne i wewnętrzne tworzą dużą powierzchnię wymiany ciepła.

    • Dwa pokrętła znajdujące się w dolnej, prawej i lewej, frontowej części kominka, służą do regulacji dopływu powietrza do komory spalania (spalanie wtórne). W modelach Flat i Retro, jedno mniejsze pokrętło, umieszczone w centralnej części witryny popielnika, służy do regulacji dopływu powietrza do popielnika (spalanie pierwotne), a dwa pozostałe, do zabezpieczenia szczelności witryny popielnika. W modelach Primero i Unica funkcję regulacji ilości dopływu powietrza do spalania pierwotnego zabezpieczają prostokątne otwory nawiewne z prawej strony witryny popielnika, którą wyposażyliśmy we wmontowany mechanizm domykający szufladę. Mechanizm ten automatycznie blokuje prawidłowo zamknięty popielnik, zabezpieczając jego szczelność, co pozwoliło nam na likwidację bocznych pokręteł szuflady.

    • Wewnątrz korpusu, w dolnej części paleniska, umieszczony jest ruszt z otworami, pod którym znajduje się szuflada popielnika, natomiast w części przedniej, odpowiednio ukształtowany płotek zabezpieczający przed wysypywaniem się węglików żaru.

    • W górnej części komory umieszczony jest profilowany deflektor, który spełnia zadanie przegrody, między dolną a górną częścią kominka, pod którym gromadzą się gazy, wytwarzane przez palące się drewno i następuje zjawisko dopalania gazu drzewnego.